• info@bogazicicadcam.com
  • 0232 348 15 75
B.C.C. FİRMA TANITIMI 

2000 Nisan ayı itibarı ile faaliyete geçen B.C.C. Ltd. Şti. , Siemens PLM Software Türkiye Temsilcisi olan Boğaziçi Yazılım A.Ş.  firmasının, Ege Bölge Temsilciliğini yapmaktadır. Kuruluşundaki amaç Ege Bölgesinde faaliyet gösteren firmalara kaliteli yazılımları ve teknik destek hizmetlerini yerinde vermektir. Cad/Cam sektöründe teknik desteğin ne kadar önemli ve sorumluluk gerektiren bir iş olduğunun bilincinde olan Boğaziçi Cad / Cam , satışını yapmış olduğu ürünlerin eğitimlerini de uzman kadrosuyla İzmir’de vermektedir.

Firmamızda aynı zamanda proje bazında çalışmalarda yapılmaktadır. Özellikle plastik ve döküm parçalarda , parçanın modellenmesinden kalıplanmasına kadar geçen tasarım aşamaları yine firma bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Kuruluşunu Çiğli’de bulunan İzmir Atatürk Organize Sanayii Bölgesi’nde gerçekleştiren firma kısa bir süre içerisinde bu bölgede gerekli referanslara ulaşmış ve Ege Bölgesinin tümünü hedef almıştır.

Cad Cam konusunda kullanıcı bazında genel bir sıkıntı olduğu için 2004 yılı itibarıyla eğitim salonumuzu devreye soktuk ve yine Çiğli Atatürk Organize Sanayi Bölgesinde 10 kişilik bir eğitim salonunu devreye soktuk. Eğitimlere cad cam’i  kendine gelecek olarak gören herkes katılabiliyor. 

B.C.C. Bilgisayar Yazılım, 2019 yılının Kasım ayında firmamız, yerini Çınarlı' da bulunan Ater Tower' a taşınarak değiştirmiştir. Projelerimize, desteklerimize ve eğitimlerimize yeni adresimizden devam etmekteyiz. 

Siemens  NX CAD/CAM/CAE  Yazılımı Özet Tanıtımı

 Siemens Nx eski adıyla Unigraphics Cad/Cam/Cae yazılımı, ilk olarak Mc. Donnel Aircraft Company ve Douglas Aircraft Company tarafından 1934 yılında geliştirilmeye başlanmıştır. 1967’de bu iki firmanın birleşmesi ile Mc. Donnel Douglas adı altında gelişmeler sürdürülmüştür. İlk kullanıcıları , Amerikan Hava Kuvvetleri için proje geliştirmek üzere Mc. Donnel Douglas , General Motors , MIT , Bell Laboratories kuruluşlarıdır.

 1991 sonu itibariyle geliştirilen CAD/CAM sistemi UGS firması tarafından satın alınmış ve UGS /Unigraphics adı verilmiştir.

 Ürünün geliştirilmesi sırasında ve sonrasında Mc Donnell Douglas firması tüm tasarım ve imalat çalışmalarında bu ürünü kullanmıştır. Daha sonra ürünü satın alan General Motors ise (dünyanın en büyük özel kuruluşu) tüm kuruluşlarında bu ürünü standart hale getirmiş ve kullanmaktadır.
 UG’nin piyasaya sürülmüş en son versiyonu NX4 dür ve  Unigraphics Solutions firması 1 sene içerisinde 2 yeni üst versiyon çıkartmaktadır.

 UG piyasadaki diğer Cad/Cam yazılımlarından çok üstün bir yazılımdır. Teknik olarak son derece gelişmiş bir kullanım ortamına sahiptir. UG üzerinde tüm modüller ve modelleme teknikleri yazılımdan çıkmaksızın tek bir veri tabanı içerisinde kullanılabilmekte, bir bütün halinde saklanabilmektedir. Modüller arasında rahat geçiş ve içiçe çalışma imkanı mevcuttur.
 UG/Solid Modeling  güçlü Unigraphics Hybrid Modeler’i içermektedir. Hybrid modelleme ,parametrik modelleme ile unsur tabanlı geometrik modellemeyi birleştirmektedir. Unsur tabanlı bir ortam içerisinde solid, surface ve wireframe özelliklerini birarada kullanıcıya sunmaktadır ve bu modelleme teknikleri birbirleri ile entegre olarak çalışmaktadır.
 Sadece parametrik modelleme yapan herhangi bir sisteme göre kesin bir üstünlüğü vardır. Parametrik sistemler sadece bir modelleme yöntemini (constraint –based feature modeling / kısıt – tabanlı unsur modelleme ) desteklerken , UG geniş ve zengin fonksiyonları sayesinde birçok modelleme tekniğini  desteklemektedir.  Böylece , dizayn için gerekli olan modelleme tekniğini kullanıcı rahatlıkla belirlemekte ve bunu UG yardımıyla uygulamaya sokmaktadır. . Sadece parametrik modelleme yapabilen sistemlerde değişiklik yapabilmek için modelin tamamıyla tanımlanmış (fully constrained) olması gerekmektedir. Oysa UG Hybrid Modeler dizayn esnasında ihtiyaç olarak ortaya çıkan parametrik girdileride eklemeye müsaittir.
 
 UG’i rakiplerinden güçlü kılan en önemli özelliklerinden biri de , bünyesinde hybrid modellemeyi en iyi şekilde gerçekleştiren tek yazılım olmasıdır. Basit iki boyutlu çizimden başlayıp üç boyuttaki eğrileri , wireframe modelleme, yüzey modelleme ve katı modellemeyi feature-based (unsur tabanlı) bir ortamda aynı anda kullanmayı mümkün kılmaktadır. Uygulamanın herhangi bir aşamasında yukarıda belirtilen yöntemlerden istenileni kullanabilme olanağını sağlamaktadır. Yine herhangi bir aşamada herhangi bir yöntem ile yapılan değişiklik otomatik olarak tüm dizayna , montaja , teknik resime ve diğer aşamalara yansımaktadır (full associativity). UG’in  alanında en güçlü yazılım olması bu derece esnek ve fonksiyonel olmasından kaynaklanmaktadır.

UG’in üretim ile ilgili modülleri piyasada bulunan Cam yazılımları arasında tartışılmaz bir üstünlüğe sahiptir.  NC kodları hızlı, emniyetli ve son derece hassas olarak oluşturulabilmektedir.  Nümerik kontrollü her türlü tezgaha (freze , torna , tel erozyon , …...  ) NC datası verebilmektedir. Diğer UG modülleri gibi dizayn değişiklikleri associativity yoluyla otomatik olarak üretim ile ilgili modüllere de yansımaktadır. Esnek ve etkili bir şekildeki  simülasyon kabiliyeti sayesinde, oluşturulan Cam datalarının görsel olarak kontrolü de sağlanmaktadır.

Hitap Ettiğimiz Sektörler

Beyaz Eşya Sektörü, Otomotiv Sanayi, Plastik Kalıp Sektörü (Enjeksiyon Kalıpları,ŞişirmeKalıpları , Hacim Kalıpçılığı, Sac Kalıpçılığı), Makina İmalat Sanayi , Döküm Sanayi (Alüminyum,Çelik vb..), Dövme Sanayi, Cam Sektörü, Seramik Sektörü, Aydınlatma Sektörü, Mobilya Sektörü,Kuyumculuk Sektörü, Medikal  Sektörü vb…

Siemens PLM Ege Bölge Temsilcisi
İlhan KILIÇ

Firmanız için kaliteli hizmet almak ister misiniz?